kampanya-banner

Yeşil Çaylar

Limit:
6 sonuçtan 1 ile 6 arası görüntüleniyor.

 

Yeşil Çaylar

 

Camellia sinensis yapraklarından elde edilen bir çay türü olan yeşil çayın siyah çaydan en temel farkı, oksidasyona tabi tutulmaması denilebilir. Yeşil çay üretimi, özellik ve işlenme yönünden siyah çay üretiminden farklıdır. Fabrikaya gelen yeşil çay yaprağı doğrudan kısa bir sure içinde yüksek sıcaklıkta şok soldurmaya tabi tutulmakta ve böylece tüm yükseltgenme enzimlerinin inaktif hale geçmelerini sağlamaktır böylece çay yaprakları yeşil renklerini korumaktadır.

Siyah çayın yaprakları oksidasyona tabi tutulurken, yeşil çayın yaprakları oksidasyona tabi tutulmadan üretimi gerçekleştirilir.  Bu sebeple antioksidan etkisi siyah çaya oranla daha fazladır ve insan sağlığına birçok faydası vardır.

Yeşil çayın faydaları;

Zihni Açar, beyni korur; yeşil çayın beyne uzun vadeli yararları vardır. Yapılan birçok araştırmaya göre beyin hücrelerinin ölümünü engellediği tespit edilmiştir. İleri yaşlarda ortaya çıkan Alzheimer ve Parkinson gibi hastalıkların önüne geçilmesinde katkı sağlayabilir.

Güçlü ve dinç kılar; içinde barındırdığı kafein sayesinde hem fiziksel hem de psikolojik yorgunluğu alır.

Metabolizmayı hızlandırır, zayıflamaya yardımcı olur; en özet haliyle yeşil çay insanın yediklerinden aldığı kaloriyi azaltır. Aynı zamanda iştahı azaltarak diyete yardımcı olur.

Şeker ve kolesterole iyi gelir; yapılan araştırmalara göre iyi huylu kolesterolü artıcı kötü huylu kolesterolü ise azaltıcı etkisi vardır.

Kalp ve damar sağlığını korur; yeşil çay kalp sağlığına birçok açıdan faydalıdır. Tüm dolaşım sistemini korur.

Kanser riskini azaltır;  barındırdığı antioksidanlar sayesinde Birçok kanser türünü önleyici, azaltıcı, yayılmayı engelleyici etkisi olduğu bilinmektedir.

Bağışıklık sistemini güçlendirir ve mikropları öldürür; içinde barındırdığı bir çeşit amino asit sayesinde kandaki akyuvarlara deyim yerindeyse eğitim vererek bağışıklık sistemini güçlendirir.

Diş etlerini korur; diş çürümesi ve ağızda asit oluşumunu yavaşlatır. Diş eti kanaması ve diş eti çekilmesine iyi gelir, ağız kokusu önleyici etkisi vardır.

Yeşil çayın faydaları, düzenli tüketildiğinde açığa çıktığı için, günde iki fincan içilmesi tavsiye edilir. Ek olarak, yemeklerden iki saat sonra tüketilmesi önemlidir. Yemeklerle birlikte ya da yemekten hemen sonra tüketilmesi, içinde bulunan kafein maddesinin, besinlerdeki demir emilimini olumsuz etkiler. Bilindiği gibi, demir eksikliği kansızlığa yol açar.

(Yeşil çayın faydaları hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.)

Daha çok faydalarından ötürü tüketilen yeşil çayı daha lezzetli kılmak adına, Ofçay Halisane Yeşil Çay ürünlerinde çeşitli aromatik tatlar katmaktadır. Ofçay Halisane Yeşil Çay ürünlerinde; Sade Yeşil Çay, Mandalinalı Yeşil Çay, Yaseminli Yeşil Çay, Bergamotlu Yeşil Çay, Kan portakallı&C vitaminli Yeşil Çay ürünlerini, Ofçay’ın online çay satış sitesi olan cayic.com üzerinden, Türkiye’nin her yerinden satın alabilirsiniz. 

 

Mail grubumuza üye olarak fırsatlar ve yeniliklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.

cayic.com markasıdır.

Çayiç © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

Yandex.Metrica