kampanya-banner

Ofçay Bilene Organik Çay

Limit:
2 sonuçtan 1 ile 2 arası görüntüleniyor.

 

 

Bir gıdaya organik dememiz için bazı şartları sağlaması gerekmektedir. Gıdanın yetiştirildiği topraktan paketlenmesinde kullanılan malzemeye kadar belli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Örneğin çay üretiminde, çay tarımı için seçilen arazinin yerleşim yerlerinin dışında, ana yollardan ve kirletici atıklardan uzak, tamamen izole edilmiş bir alanda olması gerekir. Organik tarıma başladıktan 3 yıl sonra, yetiştirilen ürün organik sertifika alabiliyor. Yine herkes tarafından bilindiği üzere kimyasal gübre kullanılmaması ve ilaçlama yapılmaması önemlidir. Bu sürecin ürünün analizleri yapılarak akredite laboratuvarlarca belgelenmesi gerekiyor.  Bilene çayımızın yetiştirildiği tarlalar deniz seviyesinden en az 700 m yukarıda, yerleşim alanlarından uzak, özel alanlardır. Bu tarlalar Trabzon Of ilçesinin, Bölümlü beldesi Yaniga mevkiinde bulanan arazilerden seçilmiştir. Tüm bu  şartları sağlayan üreticilerin tarlaları Gıda Tarım  ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından denetlenmekte ve Orser sertifikasyon kuruluşu tarafından organik ürün sertifikası verilmektedir. Bu sertifika, her yıl yapılan denetimlerle ve ürün analizleriyle uygun görülürse yenilenmektedir.

Ofçay 2007 yılında başlattığı organik çay çalışmaları neticesinde 2010 yılından beri organik çay üretmektedir. Yetiştirilmesi, toplanması ve işlenmesi meşakkatli olan organik çayın üretimi kısıtlı miktarlarda yapılabilmektedir.

Ofçay Bilene Organik Çayın tadı normal çaylara kıyasla daha yumuşak olup daha aromatik  bir içimi vardır. Ofçay Bilene Organik Çay’ın demi diğer çaylara nazaran çok yoğun  ve sert değildir.

Organik Çay müdavimleri için 500gr.’lık Bilene Organik Çaya, denemek isteyenler için ise 125gr.’lık Bilene Organik çaya; cayic.com güvencesiyle, Türkiye’nin her yerinden ulaşabilirsiniz.

Organik tarım ve organik çay üretimi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

 

Mail grubumuza üye olarak fırsatlar ve yeniliklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.

cayic.com markasıdır.

Çayiç © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır

Yandex.Metrica