kampanya-banner

Kış Çayı

Limit:
2 sonuçtan 1 ile 2 arası görüntüleniyor.

 

 

 

Kış çayı denilince akla ilk gelen çeşitli bitki ve baharatların karışımından oluşan ve kış aylarında hastalıklarından korunmak için kullanılan bitkisel içecektir. Aktarlarda açık olarak satılan bu karışımlar, saklama koşulları, son tüketim tarihi ve/veya içeriğinde ki bileşenlerin bilinmemesi, vb birçok sebepten ötürü şifa vermekten ziyade zararlı bile olabiliyor. Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı, ambalajlı ürün almakta her zaman fayda olduğunun altını bir kez daha çizelim.

Kış Çayı içeriğinde Neler Var ?

 Tarçın ve karanfil, kış çayının vazgeçilmez bileşenleri arasında yer alırken, Ofçay Kış Çayı çeşitlerinde, ek olarak, C Vitamini olan portakal kabukları da var.

Tarçın, karanfil ve portakal kabuğu ile siyah çay karışımından oluşan Ofçay Kış Çayı, soğuk kış günlerini ısıtan bir lezzet. Tarçın ve karanfilin siyah çaya uyumu, portakal kabuğunun da verdiği biraz tatlımsı buruk tadı, yararlarının yanında lezzet açısından da tatmin edici, malum Türk halkı olarak siyah çay vazgeçilmezlerimiz arasında. Lezzetinin yanı sıra tarçın ve karanfilin, kan şekeri ve kolesterolü düzenlemesi, sindirim sitemine iyi gelmesi, vücutta biriken fazla suyun atılmasına katkı sağlaması gibi faydaları bulunmakta. Hatta acıkma hissini geciktirerek zayıflamaya da yardımcı olmaktadır. Tarçın, karanfil ve portakal kabuğu, vücudun bağışıklık sitemini güçlendirirken, enfeksiyonlara karşı koruyucu etki sağlamaktadır.

Ofçay’ın sektöre öncülük ettiği ilklerinden biri olan Zamane Kış Çayına cayic.com aracılığıyla Türkiye’nin her yerinden ulaşabilirsiniz. cayic.com ile,  Ofçay Kış Çayı’nın 25’li bardak poşet ve 500 gr.’lık dökme çay çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

Kış Çayı’nın aromatik ve keskin kokusu demliğinizde kalabileceğinden, diğer çay çeşitlerinde kullanılan demliklerden farklı bir demlik kullanılması tavsiye edilir.

 

 

Mail grubumuza üye olarak fırsatlar ve yeniliklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.

cayic.com markasıdır.

Çayiç © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır

Yandex.Metrica