kampanya-banner

Form Bitki Çayları

Limit:
4 sonuçtan 1 ile 4 arası görüntüleniyor.

 

Halk arasında zayıflama çayı olarak bilinen form çayları da aslında birer bitki çayıdır. Form bitki çaylarının zayıflamaya doğrudan bir etkisi olmamakla birlikte dolaylı etkilerle zayıflamaya yardımcı olurlar. Zayıflama çayı olarak bilinen bu çayların içinde yer alan bitkilerin kan dolaşımını arttırarak metabolizmayı hızlandırma ve sindirim sistemini düzenleme gibi etkileri sayesinde zayıflamaya yardımcı olduğu bilinmektedir.

Tüm bitki çaylarında olduğu gibi form çaylarında da, paketli/ambalajlı ürün satın almak önemlidir. Bitkilerin saklama koşulları, gerekli analizlerin yapılıp yapılmadığı vb, üretimden tüketime kadar her aşama Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından denetlenmeli ve onaylanmalıdır. Bazı bitkilerin kullanım dozunu aşmak fayda yerine zarar getirebilir. Diğer taraftan, bitki çaylarını, olması gerekenden az miktarda tüketmekte etkisini azaltacaktır.  Bu sebeple, paketli ürünlerde, bilimsel veriler ışığında belirlenen gramajlara göre bitki çayları hazırlanır. Açıkta satılan bitki çaylarında herhangi bir denetim yapılamadığı için güvence verilemez.

Form bitki çaylarında dikkat edilmesi gereken başka bir konu ise, kullanım zamanlarıdır. Form bitki çaylarının etkili olabilmesi için, yemeklerden sonra tüketilmesi tavsiye edilir. Bunun sebebi, mide-bağırsak sistemini harekete geçirmesi için midede sindirilecek gıdaya ihtiyaç duyulmasıdır.

Ofçay Halisane Form Bitki çaylarının zayıflamaya yardımcı olmasının yanında lezzetli de olabilmesi ve her damak tadına hitap etmesi için, çeşitli aromatik tatlar ile tüketiciye sunulmaktadır.

Ofçay 9 Bitkiden İncelik Çayı; Ofçay’ın en sevilen ve etkin form bitki çaylarından biridir. İçinde metabolizmayı hızlandıran birbirinden faydalı 9 adet bitki çeşidi bulunmaktadır. Biberiye, mate, funda otu, barut ağacı kabuğu, yeşil çay, sinirli ot, demir dikeni, ısırgan otu, kekik bitkilerinden oluşur.

Ofçay Halisane Form Bitki Çayı; Ofçay’ın form bitki çaylarının en sade şeklidir. Sinameki yaprağı, huş ağacı, ardıç, peygamber çiçeği, civanperçemi, nergis çiçeği ve mürver çiçeğinden oluşmaktadır. İçindeki bitkiler iştahı azaltma, sindirim sitemini düzenleme, vücuttaki fazla suyu atma gibi hususlarda etkilidir.

Ofçay Halisane Kayısılı Form Bitki Çayı; Sinameki, funda otu, doğala özdeş kayısı aroması, kiraz sapı, rezene, anason, barut ağacı kabuğu, ısırgan, kuşburnu, sarı kantaron, civanperçemi, fasulye kabuğu, ardıç meyvesi ve kayısı parçacığı içerir. Kayısı, hoş bir aroma vermesinin yanında tokluk hissi veren bir meyvedir. Aynı zamanda kayısının bağırsaklara ve sindirim siteminin çalışmasına katkı sağladığı da bilinmektedir. Kayısılı form bitki çayının, gerçek kayısı parçaları sayesinde diğer bitki çaylarına göre daha tatlı-mayhoş bir koku ve aroması vardır.

Ofçay Halisane Isırganotlu Limonlu Form Bitki Çayı; Sinameki, ısırgan, limon aroması, rezene, kiraz sapı, funda otu, anason, barut ağacı kabuğu, kuşburnu, ardıç meyvesi, sarı kantaron, civanperçemi, fasulye kabuğu ve limon kabuğu içerir. Isırganotu ve limon ise metabolizmayı hızlandırmasının yanında, vücuttaki fazla suyun atılmasına katkı sağlar. İçinde yer alan limon aroması form bitki çayına hoş bir aroma ve koku katarken içimini daha da keyifli bir hale getirmiştir.

Ofçay’ın tüm Halisane Form Bitki Çaylarına, online satış sitesi olan cayic.com güvencesiyle Türkiye’nin her yerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Mail grubumuza üye olarak fırsatlar ve yeniliklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.

cayic.com markasıdır.

Çayiç © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

Yandex.Metrica